Černá Hora - LAST MINUTE DOVOLENÁ

 
 

Černá Hora

Černá Hora:

Ve světě je Černá Hora známá pod italským jménem Montenegro, ale v srbochorvatštině zní Crna Gora. Většinu území zaujímají vápencová pohoří a krasové sníženiny Dinárské soustavy. Nejvyšší je masiv Durmitor a na hranicích s Albánií pohoří Prokletije. Území je rozděleno hlubokými kaňony řek: na sever do Bosny tečou Piva, Tara a Lim, na jih do Skadarského jezera ústí Moraca a Zeta. Léta jsou zde suchá a horká, zimy pak vlhké a mírné, zejména na pobřeží a v nížinách.

Černá Hora byla nejmenší republikou bývalé Jugoslávie, od 21. května 2006 je to samostatný stát. Tato malá hornatá země je důležitá svým přístupem k Jaderskému moři. Přestože je Černá Hora rozlohou malá oblast, její bohatost, historie, kultura, rozmanitost a přírodní krásy ji řadí mezi turisticky vyhledávaná místa. Nejvíce turistů sem míří v létě za koupáním v moři, v zimním období jezdí do Černé Hory za lyžováním.

Základní údaje:
Rozloha je 13 812 km2, hlavní město Podgorica. Úředním jazykem je černohorština, měnou Euro. Hlavními turistickými letovisky jsou Budva, Kotor, Ulcinj a další.
 
Hlavní menu:


© 2007-2019 Všechna práva vyhrazena: LAST-MINUTE-DOVOLENÁ.INFO
Last minute dovolená to jsou zájezdy a pobyty na jedné adrese.