Mauritius - LAST MINUTE DOVOLENÁ

 
 

Mauritius

Mauritius

Mauritius je maličký ostrov v Indickém oceánu, jehož rozloha je 1 865 km2 a délka pobřeží obklopeného korálovým útesem je 330 km. Let trvá přibližně 11 hod. Z České republiky ale přímé lety nejsou, tudíž je nutné letět např. z Londýna, Paříže, Ženevy, Milána, Frankfurtu, Vídně aj. Na Mauritiu se lze ubytovat jak v nejluxusnějších hotelích, tak ve skromnějších bungalovech či penzionech.

Ostrov přitahuje turisty nejen svými krásnými plážemi s jemným bílým i zlatým pískem a průzračným mořem, ale také hojným výskytem exotických druhů ptactva, opic, pod vodou také ryb a korálů. K vidění jsou také vodopády a botanická zahrada. Fauna a flóra je zde opravdu jedinečná, nachází se zde rostliny a živočichové, které nenajdete nikde jinde na světě.

Základní údaje:
hlavním městem je Port Louis, jazyky, kterými se zde hovoří jsou francouzština (používá se běžně všemi obyvateli Mauritia), angličtina (spíše jazyk pro formální komunikaci na úřadech) a kreolština (národní jazyk ostrovanů, používán spíše v hovorové mluvě). Měnou je mauritijská rupie.
 
Hlavní menu:


© 2007-2019 Všechna práva vyhrazena: LAST-MINUTE-DOVOLENÁ.INFO
Last minute dovolená to jsou zájezdy a pobyty na jedné adrese.