Slovensko - LAST MINUTE DOVOLENÁ

 
 

Slovensko

Slovensko:

Slovensko je vnitrozemský stát nacházející se ve střední Evropě. Slovensko má na západě společnou hranici s Českou republikou a Rakouskem, na jihu s Maďarskem, na východě s Ukrajinou a na severu s Polskem. Slovensko je členem Evropské unie. Na Slovensku lze nalézt několik geografických typů. Na jihu se nachází nížinná krajina, která přechází v pahorkatinu a vrchovinu a na severu pak až ve velehory s mnoha dolinami. Většina území je ale mírně zvlněná, kopcovitá.

Nejznámější přírodní turistickou oblastí jsou Vysoké Tatry, které jsou oblíbené díky působivým vyhlídkám a lyžařským střediskům. Na Slovensku lze ale také strávit dovolenou v lázeňských střediscích (např. Piešťany, Trenčianské Teplice, Dudince) nebo můžete navštívit jeskyně, termální lázně či koupaliště (Velký Meder, Podhájská, Bešeňová), a v neposlední řadě mnoho hradů, zámků, historických měst.

Základní údaje:
hlavní město Bratislava, měna Slovenská koruna, nejvyšší hora Gerlachovský štít (2 655 m n. m), jazyky sloveština (regionální), rusínština, maďarština, čeština
 
Hlavní menu:


© 2007-2019 Všechna práva vyhrazena: LAST-MINUTE-DOVOLENÁ.INFO
Last minute dovolená to jsou zájezdy a pobyty na jedné adrese.